Képen mutatom meddig jutottam el.. Elkezdeni úgy szeretném, h kiszámolom a sugarat, csak úgy jöhet ki a felszín-térfogat. De nem tudom, h számoljam ki...2012. nov. 29. 15:32
2/2 anonim válasza:
A vázlatból látszik, hogy van egy derékszögű háromszöget, melynek ismered az egyik szögét és az egyik oldalát. A szögfüggvényekkel ki tudod számolni bármely más adatot.
Neked jelen esetben kell a
a) sugár:
alkalmazd a sin-t, azaz sin20=r/24
r=24*sin20
b) magasság:
alkalmazd a cos-t, azaz cos20=m/24
m=24*cos20
Innen már csak be kell helyettesíteni a kúp térfogat és felszín képletébe.