(187) Egy kúp alkotója 24cm és a nyílásszöge 40fok. Számítsuk ki a felszínét és a térfogatát?

Képen mutatom meddig jutottam el.. Elkezdeni úgy szeretném, h kiszámolom a sugarat, csak úgy jöhet ki a felszín-térfogat. De nem tudom, h számoljam ki...

2012. nov. 29. 15:32
 1/2 A kérdező kommentje:
2012. nov. 29. 15:39
 2/2 anonim ***** válasza:

A vázlatból látszik, hogy van egy derékszögű háromszöget, melynek ismered az egyik szögét és az egyik oldalát. A szögfüggvényekkel ki tudod számolni bármely más adatot.

Neked jelen esetben kell a

a) sugár:

alkalmazd a sin-t, azaz sin20=r/24

r=24*sin20


b) magasság:

alkalmazd a cos-t, azaz cos20=m/24

m=24*cos20


Innen már csak be kell helyettesíteni a kúp térfogat és felszín képletébe.

2012. nov. 29. 15:45