2012. okt. 14. 08:31
1/4 anonim válasza:
Boyle-Mariotte törvényt alkalmazni kell.
V1 = 1
V2 = 4/5
p1
p2=?
p1*V1 = p2*V2
átrendezed p2-re
p2 = p1*V1/V2
p2 = p1*(1/ 4/5)
p2 = 5/4*p1
20 %-kal nőtt.
Szerintem így kéne megcsinálni, más válaszokat is várj.
2/4 anonim válasza:
A levezetés helyes, de 5/4=1,25; vagyis 25%-kal nőtt:D
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. okt. 15. 07:03