Fizika, Valamilyen gáz térfogatát izoterm állapotváltozással 20%-kel csökkentettük. Hány százalékkal nőtt a nyomása?

2012. okt. 14. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Boyle-Mariotte törvényt alkalmazni kell.


V1 = 1

V2 = 4/5

p1

p2=?


p1*V1 = p2*V2


átrendezed p2-re


p2 = p1*V1/V2

p2 = p1*(1/ 4/5)

p2 = 5/4*p1


20 %-kal nőtt.

Szerintem így kéne megcsinálni, más válaszokat is várj.

2012. okt. 14. 09:32
 2/4 anonim ***** válasza:
A levezetés helyes, de 5/4=1,25; vagyis 25%-kal nőtt:D
2012. okt. 14. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
tényleg, kösz a javítást :)
2012. okt. 14. 21:06
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. okt. 15. 07:03