2012. nov. 19. 17:07
1/1 anonim válasza:
Egyféle megoldás menete
Legyen
F - a felszín
Ta = R²π - az alapkör területe
Tf = r²π - a fedőlap területe
P - a palást területe
α - az alapkör és a kúpalkotó hajlásszöge
m = ? - a magasság
Ezekkel
A felszín
F = Ta + Tf + P
Ebből a palást
P = F - (Ta + Tf)
Másrészt a palást
P = (Ta - Tf)/cosα
A kettő egyenlőségéből
cosα = (Ta - Tf)/[F - (Ta + Tf)]
Ebből megvan a szög, amivel
m = (R - r)*tgα
===========
DeeDee
*******