Melyik az a teglalap amelynek a kerulete 40cm?

2012. nov. 17. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Végtelen fajta ilyen téglalap van, ezt ennyi adatból nem lehet megmondani.
2012. nov. 17. 21:44
 2/4 A kérdező kommentje:
es ha a terulete 100cm?
2012. nov. 17. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

K=40 cm és T=100 négyzetcentiméter


K=2*(a+b)=40 --> a+b=20 --> b=20-a

T=a*b=100. Ebbe beírva, hogy b=20-a --> a*(20-a)=100

-a^2+20a=100, átrendezve: a^2-20a+100=0.

Innen másodfokú egyenlet megoldóképletével: a=10

Tehát a=10, ebből b=10, tehát az oldalak: 10,10,10,10 (vagyis ez egy négyzet)

2012. nov. 17. 21:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom
2012. nov. 17. 22:01