2012. nov. 17. 21:31
1/4 anonim válasza:
Végtelen fajta ilyen téglalap van, ezt ennyi adatból nem lehet megmondani.
2/4 A kérdező kommentje:
es ha a terulete 100cm?
2012. nov. 17. 21:47
3/4 anonim válasza:
K=40 cm és T=100 négyzetcentiméter
K=2*(a+b)=40 --> a+b=20 --> b=20-a
T=a*b=100. Ebbe beírva, hogy b=20-a --> a*(20-a)=100
-a^2+20a=100, átrendezve: a^2-20a+100=0.
Innen másodfokú egyenlet megoldóképletével: a=10
Tehát a=10, ebből b=10, tehát az oldalak: 10,10,10,10 (vagyis ez egy négyzet)
4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom
2012. nov. 17. 22:01