1., cosx=0
2., cosx=1
3., cosx=-1
és miért az az eredmény ami?
2012. nov. 17. 18:29
1/3 anonim válasza:
Szinuszhoz van egy videóm, ha megérted, biztos fog menni a koszinusz is.
2/3 A kérdező kommentje:
A sin kivételek megvannak...
Az elsőre ez jött ki: x=1+k*2pi
a másodikra ez: pi+k*2pi
Ez így jó?
A harmadikat meg tényleg nem tudom...vagyis nem értem.
2012. nov. 17. 18:47
3/3 anonim válasza:
cosx=-1
x'=180°
x=pí+k*2pí k eleme a Z-nek
cosx=1
x'=0°
x=k*2pí k eleme a Z-nek
cosx=0
x'=90° vagy 270°
x=pí/2+k*pí k eleme a Z-nek