1., cosx=0

2., cosx=1

3., cosx=-1


és miért az az eredmény ami?



2012. nov. 17. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szinuszhoz van egy videóm, ha megérted, biztos fog menni a koszinusz is.
2012. nov. 17. 18:33
 2/3 A kérdező kommentje:

A sin kivételek megvannak...

Az elsőre ez jött ki: x=1+k*2pi

a másodikra ez: pi+k*2pi

Ez így jó?

A harmadikat meg tényleg nem tudom...vagyis nem értem.

2012. nov. 17. 18:47
 3/3 anonim válasza:

cosx=-1

x'=180°

x=pí+k*2pí k eleme a Z-nek


cosx=1

x'=0°

x=k*2pí k eleme a Z-nek


cosx=0

x'=90° vagy 270°

x=pí/2+k*pí k eleme a Z-nek

2012. nov. 17. 20:19