Segítene valaki egy fizika számolásban? FONTOS


A feladat:

Mennyi a víz sűrűsége 100°C-on, ha 4°C-on 1000 kg/köbméter, a víz lineáris hőtágulási együtthatója (alfa)=4,3*10 a mínusz 5-ödiken 1/°C?



2012. nov. 15. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:

V=V(0)*(1+alfa*deltaT)^3

V(0)=1m^3 mondjuk

deltaT=100-4=96°C

V=1*(1+4,3*10^(-5)*96)^3=1,012435m^3

eredetileg, mivel 1000kg/m^3 a sűrűség

1000kg víz volt, a tömeg nem változott

sűrűség(100°C)=1000/1,012435=987,72kg/m^3

2012. nov. 15. 19:20