A feladat:
Mennyi a víz sűrűsége 100°C-on, ha 4°C-on 1000 kg/köbméter, a víz lineáris hőtágulási együtthatója (alfa)=4,3*10 a mínusz 5-ödiken 1/°C?
2012. nov. 15. 18:58
1/1 anonim válasza:
V=V(0)*(1+alfa*deltaT)^3
V(0)=1m^3 mondjuk
deltaT=100-4=96°C
V=1*(1+4,3*10^(-5)*96)^3=1,012435m^3
eredetileg, mivel 1000kg/m^3 a sűrűség
1000kg víz volt, a tömeg nem változott
sűrűség(100°C)=1000/1,012435=987,72kg/m^3