A motorhajó távoli, tengeri útra indult. Amaikor a parttól 180 mérföldre távolodott, sürgős postával utána küldtek egy
hidroplánt.A hidroplán sebessége 10-szer akkora volt, mint
a hajóé.A parttól milyen távol érte utol a hajót?
2012. nov. 14. 17:02
2/2 anonim válasza:
Legyen a találkozás T óra múlva.
A találkozásig a motorhajó megtett
180+T*v utat
Eredeti távolság: 180 ehhez hozzájön, hogy T óra altt v sebességgel T*v utat még megtett.
Míg a hidroplán
T*10v utat.
Mert T órát alatt 10v sebességgel ment.
Ez a két távolság egyenlő-
180+T*v=10*T*v
180=9*T*v
T*v=20
Ez elég is.
A távolság
10*T*v=10*20=200