Hogyan kell ezt meg csinálni? 8. -os feladat


A motorhajó távoli, tengeri útra indult. Amaikor a parttól 180 mérföldre távolodott, sürgős postával utána küldtek egy

hidroplánt.A hidroplán sebessége 10-szer akkora volt, mint

a hajóé.A parttól milyen távol érte utol a hajót?



2012. nov. 14. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
200 mérföldnyire.
2012. nov. 14. 17:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen a találkozás T óra múlva.

A találkozásig a motorhajó megtett


180+T*v utat

Eredeti távolság: 180 ehhez hozzájön, hogy T óra altt v sebességgel T*v utat még megtett.

Míg a hidroplán

T*10v utat.

Mert T órát alatt 10v sebességgel ment.


Ez a két távolság egyenlő-


180+T*v=10*T*v

180=9*T*v

T*v=20


Ez elég is.


A távolság

10*T*v=10*20=200

2012. nov. 14. 17:08