Kiszámítanátok? (alakítsd szorzattá)

X2 + 5x +6

2012. nov. 13. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

x1+x2=-b/a=-5/1

x1+x2=-5

x1*x2=c/a=6/1

x1*x2=6

(vieté formulák)

olyan két számot keresel, aminek az összege -5, szorzatuk 6

x1=-3

x2=-2


szorzat: (x-x1)*(x-x2)

(x+3)*(x+2)


egyébként úgy is lehet, ha egyszerűbb neked, hogy a megoldóképlettel kiszámolod a gyököket a formula helyett

2012. nov. 13. 21:13
 2/2 bongolo ***** válasza:

x² + 5x + 6

Ennek az elejéhez ez a négyzet hasonlít:

(x + 2,5)² = x² + 5x + 2,5²        (2,5² = 6,25)

Akkor az eredeti kifejezés ezzel egyezik meg:

(x + 2,5)² − 6,25 + 6

(x + 2,5)² − 0,25

(x + 2,5)² − 0,5²

Tudjuk, hogy a²-b² = (a+b)(a-b):

(x+2,5+0,5)(x+2,5−0,5)

(x+3)(x+2)

2012. nov. 13. 21:17