Egy függ. falakkal határolt kör alakú átlagosan 12m mély krátertó 1:25000 méretarányú térképen 4 mm átmèrőjű. A valoságban hány négyzetméter a kör területe? A tó vízkèszletènek hány százaléka marad meg, ha 184 köbméter vizet kiszivattyúzunk?2012. nov. 12. 16:55
1/1 bongolo válasza:
Ha a méretarány 1:25000, akkor a valóságban minden 25ezerszer nagyobb. Vagyis ami 4 mm, az 4mm·25·1000 = 100mm·1000 = 100m.
A tó átmérője 100 méter, sugara r=50m, területe T=r²π. Számold ki. (T mértékegysége m² lesz)
A benne lévő víz térfogata V=T·12 m³.
Amikor kiszivattyúznak belőle 184m³-t, marad V2 = V−184
Százalékban: V2/V · 100%