Bea négy dolgozatot írt, mindegyikben 100-100 pontot szerezhetett. Az 1. és a 2. dolgozatra kapott pontjainak átlaga 71 pont, a 2. és a 3. dolgozatra 75 pont, a 3. és a 4. pedig 66 pont volt. Mennyi a négy dolgozatra kapott pontjainak összege?


2012. nov. 12. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudod mi az az átlag? Ha igen, akkor fel tudod írni az egyenleteket.


Legyen a négy pontszám: a,b,c,d


(a+b)/2=71

(b+c)/2=75

(c+d)/2=66



Beszorzok kettővel, hogy eltűnjön a tört.

a+b=142

b+c=150

c+d=132


---------

a+b+c+d a kérdés, akkor csak simán össze kell adni az 1. és 3. egyenletet.

(a+b)+(c+d)=142+132=274

2012. nov. 12. 13:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat ifjutitan
2012. nov. 13. 17:31