2012. nov. 12. 13:13
1/2 anonim válasza:
Tudod mi az az átlag? Ha igen, akkor fel tudod írni az egyenleteket.
Legyen a négy pontszám: a,b,c,d
(a+b)/2=71
(b+c)/2=75
(c+d)/2=66
Beszorzok kettővel, hogy eltűnjön a tört.
a+b=142
b+c=150
c+d=132
---------
a+b+c+d a kérdés, akkor csak simán össze kell adni az 1. és 3. egyenletet.
(a+b)+(c+d)=142+132=274
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat ifjutitan
2012. nov. 13. 17:31