Hogy kell megcsinálni ezeket a feladatokat? Gyökvonás, gyöktelenítés.


Be vannak jelölve a képen:

[link]


2009. aug. 13. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

3. feladat: mindig írjuk fel a gyök alatti számok prímtényezős felbontását

192=2*2*2*2*2*2*3=2^6*3 --> ^6 -> hatodik hatványt jelenti

12=2*2*3=2^2*3 --> ^2 -> második hatvány

75=3*5*5=3*5^2 --> ^2 -> második hatvány

--> gyök alól amit tudunk hozzunk ki, úgy hogy a páros hatványokat 2-vel osztjuk, azaz:

√192=√(2^6*3)=2^3*√3=8*√3

√12=√(2^2*3)=2*√3

√75=√(3*5^2)=5*√3

√192+√12-√75=8*√3+2*√3-5*√3=5*√3

Megoldás: 5*√3

2009. aug. 13. 22:09
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz helyesbítés, mivel két sort hibásan jelenített meg a rendszer:

Hibás: √192+√12-√75=8*√3+2*√3-5*ͩ

Hibás: 0;3=5*√3

Helyette: √192+√12-√75=8*√3+2*√3-5*√3=5*√3

Megoldás: 5*√3

2009. aug. 13. 22:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a rendszer megint kijavította rosszra, de a megoldás: 5*√3
2009. aug. 13. 22:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Baker ti hogy raktok gyökjelet???

Én az istennek se találom :D

2009. aug. 14. 12:44
 5/12 A kérdező kommentje:

Esetleg le tudnád írni a feladat megoldásait papírra, és úgy lefotózod?

Előre is köszönöm!

2009. aug. 15. 12:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Úgy hogy nem gyökjelet raknak hanem pipát
2009. aug. 15. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 3. feladat megoldásai:


[link]


Remélem érthető, és kiolvasható...

2009. aug. 17. 22:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezer hála!! Köszönöm szépen!!
2009. aug. 17. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4. feladat megoldásai:


[link]


6. feladat megoldásai:


[link]

[link]


Lehet néhol túlmagyaráztam, néhol meg alig... ez a lap végessége miatt volt :D

2009. aug. 17. 23:05
 10/12 A kérdező kommentje:

Úristen!! Nem mondod komolyan hogy megcsináltad??

KÖSZÖNÖM!! Nagyon sokat segítettél, köszönöm mégegyszer!

2009. aug. 17. 23:17
1 2