Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek házi: Jól csináltam?

Matek házi: Jól csináltam?

Figyelt kérdés

Egy munkát Laci 5, Anna 7 nap alatt végez el egyedül. Mennyi idő alatt végzik el együtt az adott munkát?


És és úgy csináltam, hogy :


[link]


Szerintetek jól csináltam? Amikor apámnak megmutattam, azt mondta, hogy rossz, mert szerinte 6 nap alatt végzik el együtt a munkát. De én úgy csináltam, ahogy órán is mutatta a tanár. Legalább is így emlékszem rá. Szerintetek jó lett?


2012. nov. 10. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Na most a 6 nap eleve rossz, hiszen Laci már EGYEDÜL is 5 nap alatt végez, és ha Anna segít, akkor lassabban végeznek ? :))


Sőt! Ha Két "7 napos" csinálná együtt, akkor 3,5 nap lenne! Tehát Laci és Anna együtt ennél is (kissé) kevesebb idő alatt végeznek...


Amúgy meg teljesen jól csináltad!

2012. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
No Laci egy nap alatt az egyötödét Anna az egyhetedét végzi el. -> közös nevező: 35 Laci: 7 35-ödét/1nap Anna: 5 35-ödét/1 nap kb. fejben kiszámoltam és ugyanannyi jött ki nekem is. 2nap valahány óra úgyhogy szerintem jó
2012. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam :)
2012. nov. 10. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!