Matek házi. Jól csináltam? (6. oszt)


Holnap dolgozat,és még nemvagyok teljesen biztos benne,hogy rendesen tudom-e..

(-5)+(+3)= -2 ?

(+4)+(+18)= -14 ?

(-35)+(+35)= 0 ?xD

(-28)+(+15)+(-12)+(+45)= +44 ?


(+36):(-4)= -9 ?

(-72):(-8)= +9 ?

(-100):(+5)= -20 ?

(-24)x(+25):(-12)x(+10)= +500 ?


Melyik nem jó? Előre is köszi a válaszokat=D.


2011. jún. 1. 20:06
 1/7 bongolo ***** válasza:

(+4)+(+18) nem jó

(-28)+(+15)+(-12)+(+45) nem jó

a többi jó

Ezeket számold újra, és írd ide, mire jutottál

2011. jún. 1. 20:11
 2/7 anonim válasza:

Figy. a második.

+4 + 18= az tudtommal 22 :)

Az utolsót nem számoltam ki mer sietek, a többi mind jó.


Gondolom a második figyelmetlenség.

2011. jún. 1. 20:12
 3/7 anonim válasza:
Ja igen, amit az elöttem lévő írt, még az sem.
2011. jún. 1. 20:13
 4/7 A kérdező kommentje:

Óóó tényleg :D

(+4)+(+18)=+22

(-28)+(+15)+(-12)+(+45)=+20 : D?


Köszönöm a válaszokat^^

2011. jún. 1. 20:15
 5/7 anonim válasza:

a második nem jó...


+4+(+18)=22


- - +

- + -

+ - -

+ + +

2011. jún. 1. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:

(+4)+(+18)= 22

+

(-28)+(+15)+(-12)+(+45)= 20

+ - +

Ez nagyon könnyű. [link] esetleg érted)

Itt annyit kell tudni, hogyha két különböző előjelűt osztasz vagy szorzol, akkor negatív lesz az eredmény, de ha két azonos előjelűt osztasz vagy szorzol, akkor pozitív lesz az eredmény:)

2011. jún. 1. 20:18
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat^^

5-ös lett a dolgozatom:D

2011. jún. 4. 16:32