Hol rontom el ezt a gyökös feladatot?


a feladat:

10/(√ 8-2)


10/2√2-2*2 √ 2+2/2√ 2+2=20√ 2+20

=10√ 2+10=5(2√ 2+2)


A megoldókulcs szerint ennek 5(√ 2+1)-nek kéne lenni..


2012. nov. 9. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

a gyököt r-el jelölöm (mint angolul, root)

10/(r8-2)

r8=r(2^3)=2*r2

10/(r8-2)=10/(2r2-2)

5/r2-1

5*(r2+1)/(r2-1)*(r2+1)

5r2+5/2-1

5(r2+1)

2012. nov. 9. 18:42
 2/3 anonim ***** válasza:
[5*(r2+1)]/[(r2-1)*(r2+1)] na ez a lépés így van helyesen zárójelezve, és az (a-b)*(a+b)=a^2-b^2 azonosságot alkalmaztam :D am előző vok
2012. nov. 9. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:
és hol van a szorzás után a nevező? (8-4)
2012. nov. 9. 18:45