a feladat:
10/(√ 8-2)
10/2√2-2*2 √ 2+2/2√ 2+2=20√ 2+20
=10√ 2+10=5(2√ 2+2)
A megoldókulcs szerint ennek 5(√ 2+1)-nek kéne lenni..
2012. nov. 9. 17:42
1/3 anonim válasza:
a gyököt r-el jelölöm (mint angolul, root)
10/(r8-2)
r8=r(2^3)=2*r2
10/(r8-2)=10/(2r2-2)
5/r2-1
5*(r2+1)/(r2-1)*(r2+1)
5r2+5/2-1
5(r2+1)
2/3 anonim válasza:
[5*(r2+1)]/[(r2-1)*(r2+1)] na ez a lépés így van helyesen zárójelezve, és az (a-b)*(a+b)=a^2-b^2 azonosságot alkalmaztam :D am előző vok
3/3 anonim válasza:
és hol van a szorzás után a nevező? (8-4)