Kérlek, segítsetek az alábbi egyenletrendszer megoldásában:


a+b=√8

ab-c²=2


2012. nov. 7. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez így 3 ismeretlen 2 egyenlettel.

Ez általában nem oldható meg egyértelműen, de itt éppen igen.

(1) Mivel ab=2+c^2, így ab szorzat pozitív.

a+b is pozitív, ezért a és b külön-külön is pozitív

(2) Írjuk fel két pozitív szám számtani és mértani közepe közötti egyenlőtlenséget:

gyök(ab)<=(a+b)/2, azaz ab<=(a+b)^2/4


Ebbe behelyettesítve: 2+c^2<=8/4, azaz 2+c^2<=2.


(3) Ettől speciális a feladat, mivel csak c=0 esetben teljesülhet a legutóbbi egyenlőtlenség, és az = igaz.


(4) Ez annyit jelent, hogy a=b (Szt-Mt közepek miatt...), azaz a=b=gyök(2)


Tehát a=gyök(2); b=gyök(2); c=0

2012. nov. 7. 22:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. nov. 7. 22:54