1,3/5 - 2,1/2
törtben kell kiszámolni.Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 7. 17:51
1/4 anonim válasza:
13/10/5-21/10/2=13/50-21/20=26/100-105/100=-79/100=-0,79
2/4 A kérdező kommentje:
köszi! Am én is így csináltam volna,de órán a tanárnak ez jött ki 8/5 - 5/2 = és itt meg ugyebár egyszerűsítünk és az eredmény 4 lesz,de nem értem hogy miért 8 és 5 van a számlálóban?
2012. nov. 7. 18:54
3/4 anonim válasza:
Nem értettem teljesen amit írtál, akkor írd fel úgy, hogy (1*5+3)/5-(2*2+1)/2=8/5-5/2
Tehát az első törtnél szorzod az 1-et a nevezővel (5-tel) és hozzaadod a számlálót (3-mat), a második törtnél ugyanígy, a 2 egész és azt szorzod a nevezővel, majd hozzáadod a számlálót.
4/4 anonim válasza:
Ja és nem lehet egyszerüsíteni, csak ha szorzás, osztás van. Itt közös nevezőre kell hozni. A közös nevező 10 lesz. Az első törtet bővíted 2-vel, a másodikat 5-tel. Lesz 16/10-25/10=-9/10, vagyis -0,9