Orsi167 kérdése:

Mekkora annak a négyzetes oszlopnak a térfogata, amelynek alapéle 13cm, testátlója pedig 42°-os szöget zár be az oldallappal?

2012. nov. 7. 17:39
 1/2 BKRS ***** válasza:

Az alapterü;et 169.

Jelölje b az oldal élt.

V = 169b

A testátló, az egyik alap él és az egyik oldallap átlója derékszögű háromszöget alkot, ahol az alappal szembeni szög 42 fok.

tg(42) = 13/b

b=13/tg(42)

Vagyis

V = 169*13/tg(42) = 1978,2

2012. nov. 8. 14:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. nov. 9. 06:34