Határozzuk meg a -2x^2+6x-4=0 egyenletre nézve a gyökök négyzetének a különbségét?!

Ha valaki ezt tudja légyszíves segítsen! :)

2012. nov. 6. 17:53
 1/3 bongolo ***** válasza:

Nem a gyökök négyzetének az összege kell véletlenül? Azt ki lehet számolni a Viète formulákkal:

x1 + x2 = −b/a (most −6/−2 = 3)

x1·x2 = c/a (most −4/−2 = 2)

és ezekből:

x1² + x2² = (x1+x2)² − 2·x1·x2

vagyis 3² − 2·2 = 5


---

Ha mégiscsak a különbség kell, akkor nem jön ki ilyen szépen az eredmény, és használni kell a megoldóképletet.

x1²−x2² = (x1+x2)(x1−x2)

Ebből x1+x2=3, ez OK, de az x1−x2 ronda lesz:

x1−x2 = √(b²−4ac)/a

ami most √(6²−4·(−2)·(−4))/(−2) = −1


Vagyis x1²−x2² = 3·(−1) = −3

2012. nov. 7. 00:36
 2/3 bongolo ***** válasza:

No, jól elrontotta a képletet a gyk.hu. Ez az igazi:


ami most √(6²-4(-2)(-4))/(-2) = -1

2012. nov. 7. 00:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, szorgalminak adták fel és kaptam rá egy 5 öst! :D :)
2012. nov. 8. 21:14