Ha valaki ezt tudja légyszíves segítsen! :)2012. nov. 6. 17:53
1/3 bongolo válasza:
Nem a gyökök négyzetének az összege kell véletlenül? Azt ki lehet számolni a Viète formulákkal:
x1 + x2 = −b/a (most −6/−2 = 3)
x1·x2 = c/a (most −4/−2 = 2)
és ezekből:
x1² + x2² = (x1+x2)² − 2·x1·x2
vagyis 3² − 2·2 = 5
---
Ha mégiscsak a különbség kell, akkor nem jön ki ilyen szépen az eredmény, és használni kell a megoldóképletet.
x1²−x2² = (x1+x2)(x1−x2)
Ebből x1+x2=3, ez OK, de az x1−x2 ronda lesz:
x1−x2 = √(b²−4ac)/a
ami most √(6²−4·(−2)·(−4))/(−2) = −1
Vagyis x1²−x2² = 3·(−1) = −3
2/3 bongolo válasza:
No, jól elrontotta a képletet a gyk.hu. Ez az igazi:
ami most √(6²-4(-2)(-4))/(-2) = -1
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, szorgalminak adták fel és kaptam rá egy 5 öst! :D :)
2012. nov. 8. 21:14