Hogyan célszerű egyenlet segítségével megoldani a következő feladatot?

Egy ládában egész számú alma van. Elvesszük az összes alma felét és még egy almát, utána a maradék felét és még egy almát, végül ismét a maradék felét és még egyet. Így 5 db alma marad a ládában. Hány alma volt eredetileg benne?

2012. nov. 6. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

x db alma volt

[(x/2-1)/2-1]/2-1=5

[(x/2-1)/2-1]/2=6

(x/2-1)/2-1=12

(x/2-1)/2=13

x/2-1=26

x/2=27

x=54

2012. nov. 6. 16:31
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :)
2012. nov. 6. 16:39