Egy ládában egész számú alma van. Elvesszük az összes alma felét és még egy almát, utána a maradék felét és még egy almát, végül ismét a maradék felét és még egyet. Így 5 db alma marad a ládában. Hány alma volt eredetileg benne?2012. nov. 6. 16:12
1/2 anonim válasza:
x db alma volt
[(x/2-1)/2-1]/2-1=5
[(x/2-1)/2-1]/2=6
(x/2-1)/2-1=12
(x/2-1)/2=13
x/2-1=26
x/2=27
x=54
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :)
2012. nov. 6. 16:39