Egy kis segítség kéne. Egy szám feléhez hozzáadtam hármat, elvettem ebből az összeg ötödének kétszeresét, a maradékot megszoroztam 3-mal. Így 18-at kaptam. Melyik az eredeti szám?

2012. nov. 6. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

szám=x

(x/2+3-2[x/2+3]/5)*3=18

5x/10+30/10-4[x/2+3)/10=60/10

5x+30-4x/2-12=60

3x+18=60

x=14

2012. nov. 6. 16:29