Egy kétjegyű pozitív egész számra gondoltam. Számjegyeinek összege 9. Ha a jegyeket felcseréljük, akkor az eredeti szám, négyszeresénél annyival kapunk többet, mint a számjegyek összege. Melyik számra gondoltam?


Sziasztok! :)

Kérlek segítsek, holnap ebből írok dolgozat, és nem értem, már olvastam itt egy választ rá, de tele volt olyan dolgokkal, amiket nem értettem.

Szóval egyenletbe kellene felírni és ilyen x-es dolgoknak kell benne lenni. : )

Köszönöm! :))


2012. okt. 25. 17:01
 1/4 BKRS ***** válasza:

Az első számjegy mondjuk A a második meg B.

Ekkor a szám: 10A+B

A+B=9

10B+A = 4*(10A+B)+9

10B+A = 40A+4B + 9

6B = 39A + 9

2B = 13A + 3

2B+2A = 15A + 3

2(A+B) = 15A + 3

18 = 15A + 3

15 = 15A

A = 1

B = 8

10A+B = 18

Ellenőrzés:

4*18 + 9 = 72 + 9 = 81

2012. okt. 25. 17:15
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, érteni még mindig nem értem, de leírtam. :)

nekünk ilyen táblázatba kell felírni, hogy tizes: x

egyes: 9-x

meg ilyenek és nem értem. :((

ilyen A-t meg B-t nem lehet beletenni.

2012. okt. 25. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiért ilyen világosan leírtad, hogy te így nem érted, megpróbáltam leírni úgy, ahogy szoktátok:

[link]

2012. okt. 25. 19:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Ú, nagyon szépen köszönöm, nagyon aranyos vagy! :)
2012. nov. 3. 19:54