Valaki segitene legyszives? Matekhazi HD keppel


2161 m feladat lenne a kozos nevezo erdekelne fokent legyszi segitsetek!

[link]



2012. nov. 5. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

a közös nevező : (x+3)*(x-3)

(3x-1)*(x-3)+(3-2x)*(x+3)

_________________________ =2

(x-3)*(x+3)


Mivel azt írtad, hogy csak a közös nevező érdekelne főleg, ebből feltételezem, hogy érted a feladattípust, csak elakadtál. Innen felszorozhatod a 2-t közös nevezővel és hasonló lesz, mint a "g)" feladat

2012. nov. 5. 20:51
 2/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok, a gép elrontotta, amit írtam. A számlálóban:(3x-1)*(x-3)+(3-2x)*(x+3)



a nevezőben: (x-3)*(x+3)



és ez egyenlő 2-vel

2012. nov. 5. 20:52
 3/8 A kérdező kommentje:
bovites se akar sikerulni legyszi leirnad azt is?
2012. nov. 5. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:

3x^2-9x-x+3 + 3x+9-4x^2-6x=2x^2-18


-x^2+5+12=2x^2-18

5x+30=3x^2

2012. nov. 5. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Innen másodfokú egyenlet amit csak gimibe szoktak tanitani. Bocs. Azt nemtudom
2012. nov. 5. 21:56
 6/8 bongolo ***** válasza:

Kicsit elrontottad az összevonást. Idáig jó:

3x²-9x-x+3 + 3x+9-4x²-6x = 2x²-18

Összevonva:

−x² − 13x + 12 = 2x² − 18

3x² + 13x − 30 = 0

Ezt másodfokú megoldóképlettel megoldva kijön az eredmény:

x₁ = 5/3

x₂ = −6

2012. nov. 6. 01:13
 7/8 bongolo ***** válasza:

Jaj, csak gyorsan futottam át, mégse volt jó már ez a lépés se, bocs bocs... −4x² helyett −2x² kell csak:


3x²−9x−x+3 + 3x+9−2x²−6x = 2x²−18

x² − 13x + 12 = 2x² − 18

x² + 13x − 30 = 0


Ennek a gyökei pedig 2 és −15, ahogy a képen ceruzával mellé van írva.

2012. nov. 6. 01:23
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2012. nov. 6. 20:49