Hogyan kell kiszámítani? Nagyon fontos


egy gépkocsi árát 10%- kal felemelték.mennyibe került eredetileg a gépkocsi, ha az új ár 21 560.

Nagyon fontos lenne hogy ne csak a választ hanem a gonolatmenetet is leírd mert nem értem.


2012. nov. 5. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha x jelöli az eredeti árat, akkor (100%+10%)*x=21 560

Vagyis 1,1*x=21 560. Ebből x=21 560/1,1, tehát x=19 600.


Ellenőrzés: a 19 600 10%-a 1960, ennyivel emelték meg az árát a gépkocsinak. 19 600+1960=21 560.

2012. nov. 5. 17:02