egy gépkocsi árát 10%- kal felemelték.mennyibe került eredetileg a gépkocsi, ha az új ár 21 560.
Nagyon fontos lenne hogy ne csak a választ hanem a gonolatmenetet is leírd mert nem értem.
2012. nov. 5. 16:53
1/1 anonim válasza:
Ha x jelöli az eredeti árat, akkor (100%+10%)*x=21 560
Vagyis 1,1*x=21 560. Ebből x=21 560/1,1, tehát x=19 600.
Ellenőrzés: a 19 600 10%-a 1960, ennyivel emelték meg az árát a gépkocsinak. 19 600+1960=21 560.