Deriválás! Ennek: g^2/40 a deriváltja ez: q/20. De ez hogyan jött ki? Hogyan kell deriválni?


2012. nov. 4. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A konstanst nem deriváljuk.

1/40*(g^2)


g^2 deriváltja 2g

1/40*(g^2) deriváltja akkor 1/40*2g=g/20

2012. nov. 4. 14:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első hülyeségeket beszél.


40 és 20, nem veszel észre valami furcsaságot? Ezek prímszámok! (Primus inter pares)

Kezdjük az alapoktól.

q/20 semmiképp nem stimmel ebben a környezetben, mindenképp át kell alakítani a q-t, na mivé? Igen, prímszámmá. Q a magyar abc 27. betűje, vagyis ez lesz 27/7=3,85. G-vel ugyenezt megcsináljuk: 12/40=3.


Avagy: Q=3,85 ; G=3 a másodikon, azaz 9.


Most sem tűnik fel semmi furcsaság?


Itt a második tag deriváltját az összetett függvények deriválási szabályával számítottuk ki, a harmadik tagot pedig a függvények szorzatának deriválási szabályával: a következő elemi függvények ismert deriváltjait is felhasználtuk.


Remélem tudtam egy kicsit segíteni, ha van még kérdésed, írj bátran, mi matekosok tartsunk össze :)

2018. máj. 16. 23:29