(x-2)^3 ? Lépésről lépésre valaki el tudja magyarázni?

2012. szept. 29. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A deriválást (értelemszerűen az x változó szerint), én itt csak egy felülvonással jelölöm.


[(x-2)^3]' = 3(x-2)^2*[(x-2)]' = 3(x-2)^2


Az első lépés az összetett függvény szerinti deriválás. A belső függvény g(x)=x-2, a külső az f(x)=x^3, a szabály szerint az (x-2)-t kellene még deriválni, ami 1.


Másképp: (x-2)^3 = x^3-6x^2+12x-8, ezek egyszerű hatványfüggvények, tagonként deriválva:


[(x-2)^3]' = 3x^2-6*2x+12 = 3*(x^2-4x+4) = 3*(x-2)^2

2012. szept. 29. 18:55
 2/2 anonim ***** válasza:

az előző válaszolóhoz pontosítás, hogy nem felülvonás, hanem aposztróf


szerintem ez hasznos lesz:

[link]

2012. okt. 15. 18:47