(x-2)^3 ? Lépésről lépésre valaki el tudja magyarázni?2012. szept. 29. 18:14
1/2 anonim válasza:
A deriválást (értelemszerűen az x változó szerint), én itt csak egy felülvonással jelölöm.
[(x-2)^3]' = 3(x-2)^2*[(x-2)]' = 3(x-2)^2
Az első lépés az összetett függvény szerinti deriválás. A belső függvény g(x)=x-2, a külső az f(x)=x^3, a szabály szerint az (x-2)-t kellene még deriválni, ami 1.
Másképp: (x-2)^3 = x^3-6x^2+12x-8, ezek egyszerű hatványfüggvények, tagonként deriválva:
[(x-2)^3]' = 3x^2-6*2x+12 = 3*(x^2-4x+4) = 3*(x-2)^2
2/2 anonim válasza:
az előző válaszolóhoz pontosítás, hogy nem felülvonás, hanem aposztróf
szerintem ez hasznos lesz: