Egy cég 3 férfi és 4 női alkalmazottat akar felvenni. Erre 5 férfi és 6 nő jelentkezett. Hányféleképpen választhatjuk ki az alkalmazottakat?

Most itt vagy 150 az eredmény vagy 25. A lényeg, h nemtudom h összeadni kell vagy szorozni.
2012. nov. 4. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

szorozni kell


nők*férfiak

(6 alatt a 4) *(5 alatt a 3)=15*10=150

2012. nov. 4. 14:56
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. nov. 4. 15:35