Tudnátok segíteni egy feladatban? Egy falióra lapja, egy sárga és egy kék színű körcikkből áll. A sárga részhez tartozó központi szög 70°os a kék körív hossza 45cm. Mekkora a kék központi szög? Mekkora az óralap sugara? Mekkora a sárga rész területe?

2012. nov. 3. 12:36
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

A ß szög ugye 360°-70°, azaz 290°.

Ebből aránypárral kiszámítható, hogy 70°:290°=x:45 cm

A kör kerülete ez alapján K=(45+x)cm.

A kör sugara pedig r=K/2π

A sárga körcikk területe pedig: T=π(r^2)70°/360°

2012. nov. 3. 13:28