Mekkora a központi szöge annak a körcikknek? (folytatás lent)

mekkora a központi szöge annak a körcikknek amelynek területe 6,75 négyzet centiméter és a sugara 3cm. ha lehetne akkor a levezetés is kellene..én ezzel sehogy se boldogulok:/ és csak azért írtam ebbe a kategóriába mert ezt többen nézik mint a "közoktatás,tanfolyamok blabla---> házi feladatok kategóriát. előre is köszönöm
2011. nov. 22. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

3x3x3,14=28,26 cm2 a teljes kör területe.

6,75:28,26=0,238% ekkora a körcikk aránya a teljes körhöz képest.

360x0,238=85,68 fokos a központi szög.


Szerintem.

2011. nov. 22. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:

0,238% ezt rosszul írtam.

0,238=23,8%

2011. nov. 22. 17:52
 3/4 BKRS ***** válasza:

a korcikk terulete hasonloan szamolhato a haromszog teruletehez:

T=sugar * ivhossz/2:

r*(r*α)/2 = T

3*(3*α)/2 = 6,75

α=2*6,75/9 = 1,5 radian

2011. nov. 22. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel szöget kell számolni, célszerűbb a

T = r²*α/2

formát alkalmazni.

Ebből

α = 2T/r²


Ugyanaz, mint az előző megoldás, csak talán kicsit világosabb.

2011. nov. 22. 18:31