mekkora a központi szöge annak a körcikknek amelynek területe 6,75 négyzet centiméter és a sugara 3cm. ha lehetne akkor a levezetés is kellene..én ezzel sehogy se boldogulok:/ és csak azért írtam ebbe a kategóriába mert ezt többen nézik mint a "közoktatás,tanfolyamok blabla---> házi feladatok kategóriát. előre is köszönöm2011. nov. 22. 17:43
1/4 anonim válasza:
3x3x3,14=28,26 cm2 a teljes kör területe.
6,75:28,26=0,238% ekkora a körcikk aránya a teljes körhöz képest.
360x0,238=85,68 fokos a központi szög.
Szerintem.
2/4 anonim válasza:
0,238% ezt rosszul írtam.
0,238=23,8%
3/4 BKRS válasza:
a korcikk terulete hasonloan szamolhato a haromszog teruletehez:
T=sugar * ivhossz/2:
r*(r*α)/2 = T
3*(3*α)/2 = 6,75
α=2*6,75/9 = 1,5 radian
4/4 anonim válasza:
Mivel szöget kell számolni, célszerűbb a
T = r²*α/2
formát alkalmazni.
Ebből
α = 2T/r²
Ugyanaz, mint az előző megoldás, csak talán kicsit világosabb.