Egy golyó 6s-ig esik szabadon.Mekkora volt a sebessége a földet érése pillanatában ? Menyi utat tett meg esése közben ?2012. nov. 2. 17:39
1/1 anonim válasza:
v=a*t+v0
a=g
t=6s
v0=0
v=9.81*6=58.86m/s
s=v0/t+a/2*t^2
s=9.81/2*36
s=176.58m