Mekkora a sebessége? Menyi utat tett meg?

Egy golyó 6s-ig esik szabadon.Mekkora volt a sebessége a földet érése pillanatában ? Menyi utat tett meg esése közben ?
2012. nov. 2. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

v=a*t+v0

a=g

t=6s

v0=0

v=9.81*6=58.86m/s

s=v0/t+a/2*t^2

s=9.81/2*36

s=176.58m

2012. nov. 2. 19:48