Nem muszáj az egész feladatot megoldani. Én csak arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudjuk kiszámítani a sugarat.2012. jan. 3. 17:57
1/2 Silber válasza:
A sugár az átmérő fele, azaz 80/2=40 cm.
2/2 BKRS válasza:
80cm atmeroju korpalya kerulete: 80*Pi cm
5s alatt 1m-t tett meg,
akkor 1s alatt 20cm-t tett meg.
Vagyis a sebessege 0,2 m/s
Ez a teljes kor 20/(80*Pi)-ed resze,
ami 1/(4*Pi) vagyis egy teljes kort 4*Pi masodperc alatt tesz meg.
A szogsebessge tehat 2*Pi/(4*Pi) = 1/2
A periodus ideje 4*Pi masodperc, hiszen ennyi ido alatt megy korbe egyszer,
A fordulatszama pedig 1/(4*Pi) 1/s