Valaki segítene? Tudna-e valaki segíteni? F: 1. Egy kerék 6 mp alatt 12- szer fordul körbe. Mekkora a szögsebessége? A fordulatszáma? és a periódusideje ennek a keréknek? Mekkora a külső pontjainak kerületi sebessssége, ha a keréksugara 1 m?


Mekkora a tengelytől 0,5 m távolságra levő kerületi sebesége, fordulatszáma, periódusideje és szögsebessége?

2. Mekkora kerületi sebességű pontjai vannak a keréknek, amelynek sugara 60 cm és szögsebessége 4 1/s?


2011. febr. 13. 19:53
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

1 - T=t/n=6/12=0.5 s periódusidő - egy fordulathoz szükséges idő

ford szám : 1 s alatt hányat fordul =1/T= 2 1/s


szögsebesség =egy kijelölt pont 1 s alatt hány fokkal (radiánnal) fordul el 360 fokot( 2pi radiánt) 0,5 s alatt

így omega 720 fok/s ill. 4pi rad/s

T idő alatt megtett út = 2r*pi( a kör kerülete )

v=2r*pi/T=4pi m/s


1/b a fordulatszám, periódusidő, szögsebesség független a forgástengelytől mért távolságtól a kerületi sebesség :

v=2r*pi/T=2pi m/s fele az előzőnek


2. v=2rpi/T=omega*r=4*0,6=2,4 m/s

2011. febr. 14. 09:55