Hogyan kell ezt levezetni? X=2+y 3x-2y=9

9.-es feladat. 2 ismeretlenes. A 2 feladat 1. Légyszi vezessétek le. A megoldás (5;3) lesz.
2009. aug. 11. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

X=2+y 3x-2y=9


3(2+y)-2y=9

6+3y-2y=9

6+y=9

y=3


X=2+3

X=5

2009. aug. 11. 13:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha x=2+y


tehát behelyettesítve a másik egyenletbe:

3(2+y)-2y=9

6+3y-2y=9

6+y=9

y=3


x=2+y

x=3+2

x=5

2009. aug. 11. 13:28