Mi a megoldása az egyenletnek, nagyon kellene a segítség?

Mennyi a legnagyobb kétjegyű párarlan szám számjegyeinek szorzata, valamint a legnagyobb nyolcjegyű páros szám számjegyeinek összege közötti külünbség?Itt vannak különböző megoldások,de soha nem jön ki egyik sem ,könyörgöm segítsetek 2 órája itt ülünk felette.

2012. okt. 28. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb kétjegyü páratlan szám a 99, ezek szorzata a 9x9.

A legnagyobb nyolcjegyü páros szám a 99999998, ezek összege a 9+9+9+9+9+9+9+8= 7x9+8


9x9-7x9 + 8 =

2012. okt. 28. 19:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, kimaradt egy zárójel:


9x9-(7x9 + 8) =


Mellékesen a legnagyobb x jegyü számot úgy kapod meg, hogy (x-1) db 9-es után vagy 8-as, vagy 9-es van, attólfüggöen, hogy páros vagy páratlan számot keresel.

2012. okt. 28. 19:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Júj ,nagyon köszönöm!!
2012. okt. 28. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Szivesen
2012. okt. 28. 19:47