Mennyi a legnagyobb kétjegyű párarlan szám számjegyeinek szorzata, valamint a legnagyobb nyolcjegyű páros szám számjegyeinek összege közötti külünbség?Itt vannak különböző megoldások,de soha nem jön ki egyik sem ,könyörgöm segítsetek 2 órája itt ülünk felette.2012. okt. 28. 19:00
1/4 anonim válasza:
A legnagyobb kétjegyü páratlan szám a 99, ezek szorzata a 9x9.
A legnagyobb nyolcjegyü páros szám a 99999998, ezek összege a 9+9+9+9+9+9+9+8= 7x9+8
9x9-7x9 + 8 =
2/4 anonim válasza:
Bocs, kimaradt egy zárójel:
9x9-(7x9 + 8) =
Mellékesen a legnagyobb x jegyü számot úgy kapod meg, hogy (x-1) db 9-es után vagy 8-as, vagy 9-es van, attólfüggöen, hogy páros vagy páratlan számot keresel.
3/4 A kérdező kommentje:
Júj ,nagyon köszönöm!!
2012. okt. 28. 19:18