Műanyag karika töltése 10^-10C.A karika percenként 3000-et fordulva forog. Mekkora erősségű áramot jelent a karika forgása? Valaki levezetné, ötletem sincs erre, hogy jön ki az a 0,3 nA.:(Előre is köszönöm!

2012. okt. 28. 16:49
 1/2 Tom Benko ***** válasza:

Érdemes lenne azt is tudni, hogy milyen felületre. Nomeg, hogy milyen tegely kürül forog. Ha például a középpontján átmenő, a síkjára merőleges tengely körül forog, akkor a töltésváltozás arányos az egy másodperc alatt megtett szögelfordulással. Ha a síkban fekszik a tengely, akkor a frekvenciával lesz arányos az áram.

A 0,3nA nem jó.

2012. okt. 29. 11:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy képzelem, hogy a karika "önmagában" forog, azaz a középpontján átmenő, síkjára merőleges tengely körül.

Ekkor az adott töltésmennyiség percenként 3000-szer "átfolyik" a karika bármelyik keresztmetszetén.

Vagyis egy körbefordulás ideje 60/3000=0,02s


Alkalmazva az I=q/t formulát: I=(10^-10)/0,02 = 5 nA


A 0,3-at nem tudom, hogy jönne ki, hacsak nem egész másképp forog a karika.

2012. nov. 2. 13:08