Műanyag karika töltése 10^-10C.A karika percenként 3000-et fordulva forog. Mekkora erősségű áramot jelent a karika forgása? Valaki levezetné, ötletem sincs erre, hogy jön ki az a 0,3 nA.:(Előre is köszönöm!2012. okt. 28. 16:49
1/2 Tom Benko válasza:
Érdemes lenne azt is tudni, hogy milyen felületre. Nomeg, hogy milyen tegely kürül forog. Ha például a középpontján átmenő, a síkjára merőleges tengely körül forog, akkor a töltésváltozás arányos az egy másodperc alatt megtett szögelfordulással. Ha a síkban fekszik a tengely, akkor a frekvenciával lesz arányos az áram.
A 0,3nA nem jó.
2/2 anonim válasza:
Úgy képzelem, hogy a karika "önmagában" forog, azaz a középpontján átmenő, síkjára merőleges tengely körül.
Ekkor az adott töltésmennyiség percenként 3000-szer "átfolyik" a karika bármelyik keresztmetszetén.
Vagyis egy körbefordulás ideje 60/3000=0,02s
Alkalmazva az I=q/t formulát: I=(10^-10)/0,02 = 5 nA
A 0,3-at nem tudom, hogy jönne ki, hacsak nem egész másképp forog a karika.