Mennyi a valószínűsége annak, hogy létezik az a, b, c oldalakkal megszerkeszthető háromszög?

Egy síklapra egymással párhuzamosan egyenes vonalakat húzunk. A szomszédos vonalak közti távolság váltakozva 1.8 cm és 14 cm. Véletlenszerűen egy pénzérmét ejtünk a síklapra. Az érme középpontja a sík bármely résztartományába e tartomány nagyságával arányos valószínűséggel esik.
2012. okt. 26. 13:18
 1/4 bongolo ***** válasza:

Itt összekevertél két feladatot. Meg nem adtad meg az érme méretét.

Mindenesetre ugyanez az érmés volt már tegnap:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Egyébként volt háromszögegyenlőtlenséges - valószínűséges is mostanában többször is, érdemes rákeresni.

2012. okt. 26. 13:25
 2/4 A kérdező kommentje:

úú...rosszat másoltam be...

A 30 felbontható három természetes szám összegeként 30 = a + b + c alakban, figyelembe véve a sorrendet is. Az adott szám minden különböző felbontása azonos valószínűségű. Például a 30 = 1 + 1 + 28 és 30 = 1 + 28 + 1 ilyen különböző felbontások.Mennyi a valószínűsége annak, hogy létezik az a, b, c oldalakkal megszerkeszthető háromszög?

2012. okt. 26. 13:30
 3/4 bongolo ***** válasza:
100%

Más számokkal volt ugyanez a példa mostanában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

A végén, az utolsó két válaszomban van egy egyszerűbb módszer is, leginkább azt nézd.

2012. okt. 26. 13:56
 4/4 A kérdező kommentje:
oké,köszönöm szépen
2012. okt. 26. 14:31