Létezik-e olyan háromszög, melyben teljesülnek az alábbi feltételek: – a háromszög egyik szöge fele a másik kettő összegének – van a háromszögnek egy olyan szöge is, amelyik fele egy másiknak?

2010. okt. 30. 12:10
 1/6 A kérdező kommentje:

a:létezik,és hegyesszögű

b:nem létezik

c:létezik,derékszögű

d:létezik,tompaszögű

2010. okt. 30. 12:11
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

igen például egy olyan háromszög melynek szögei 30-60-90

tehát derékszögű

2010. okt. 30. 12:27
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi:)Még tudnál segíteni?

Szerkessz háromszöget a következő adatokkal:


ß = Π/12 ; c = 8 cm; b = c/2 !


Milyen háromszöget kaptál?

2010. nov. 4. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A versenyfeladat nem azért verseny, hogy kérdezgesd a weben...
2010. nov. 4. 20:18
 5/6 A kérdező kommentje:
már megvan,szal mindegy.egyébként honnan tudod h verseny?
2010. nov. 4. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz kitalálni.... és hülye sem vagyok.
2010. nov. 4. 20:22