Kiszamolassal egyutt lecci ne csak az eredmenyt!
2012. okt. 24. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
10g a gyorsulás annyit segítek...
2012. okt. 24. 20:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt a válasz:

[link]

És ezen az sem sokat változtat, ha a közegellenállást is figyelembe vesszük.

2012. okt. 24. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég gyakran előforduló kérdés, érdemes megjegyezni a megoldás képletét:

Egy h magasságból kezdő sebeség nélkül szabadon eső test földetérési sebessége


v = √(2*g*h)


ahol

v - a földetérés sebessége

g - a nehézségi gyorsulás

h - az induló magasság.


Próbáld ki. :-)

2012. okt. 24. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha levezetés is kell...


A legegyszerűbb talán az energia megmaradás tételét használni.


h magasságban

a helyzeti energia

Eh = m*g*h

a mozgási

Em = 0 (mivel a test áll, a sebessége nulla)


Amint elengeded, a helyzeti energiája csökken, a mozgási meg nő.


Földet éréskor

A helyzeti energia

Eh = 0

a mozgási

Em = m*v²/2


A kezdeti helyzeti energia átalakult mozgásivá, vagyis a kettő egyenlő egymással:

m*g*h = m*v²/2

a tömeg kiesik

g*h = v²/2

kettővel szorozva mindkét oldalt

v² = 2*g*h

gyökvonás után

v = √(2*g*h)

=========

2012. okt. 24. 23:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen:)
2012. okt. 25. 07:31