Fizikások, valaki aki jól tud számolni?

A Q1 = 2*10^-8 C és a Q2 = -4*10^-8 C nagyságú töltés 50 cm távolságra van egymástól. Mekkora és milyen irányú az eredő elektrosztatikus erő a két töltés által meghatározott szakasz Q2 töltésén túli meghosszabbításán, Q2-től 50 cm távolságra lévő pontba helyezett, 10^-9 C nagyságú töltésre?

2012. okt. 22. 21:19
 1/6 Radványi Patrik ***** válasza:

A Q2 töltés negatív, míg a Q3 pozitív, így ő vonzani fogja. A Q1 pozitív, így ő taszítani fogja. A Q2 > Q1 ezért a vonzó erő lesz a nagyobb, így az eredő erő a Q2 töltés fele fog mutatni:


Q1-----r-----Q2-----r-<-F2-Q3->F1


Az eredőerő:

Fe = F2-F1


F2 = k * (Q2*Q3)/(r^2)


(k) ugye a Newton-állandó [9*10^(9)]


F1 = k * (Q1*Q3)/((2r)^2)


ugye a Q1 és Q3 távolsága már nem 50cm, hanem 2*50cm!

2012. okt. 22. 21:48
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél!
2012. okt. 22. 23:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Levezetnéd nekem? egyszerűen nem jön ki a tankönyvvégi 1,17 *10^-7 eredmény SEHOGY SE:(
2012. okt. 23. 00:38
 4/6 A kérdező kommentje:
jól csinálom s 1,71*10^-8 jön ki
2012. okt. 23. 00:47
 5/6 A kérdező kommentje:
illetve 1,17 * 10^-8 akármit csinálok nem pont annyi jön ki s a hajam égnek áll már:'(
2012. okt. 23. 00:50
 6/6 Radványi Patrik ***** válasza:
Én ezt a feladatot (többszöri átolvasás után is) csak így tudom értelmezni. A tankönyvben lehet, hogy csak kerekített érték van... :|
2012. okt. 23. 16:42