Valaki segítene ezt levezetni? Nekem nem igazán megy...2012. okt. 22. 17:58
1/2 bongolo válasza:
1 LE = 735 W = 735 J/s = 735 N·m/s
Ha m a tömege, akkor a teljes teljesítmény:
P = m/4kg · 735 Nm/s
Ha mondjuk 1 másodpercig megy a motor, akkor a végzett munka:
W = P·t = m·184 m²/s²
Egyenletesen gyorsuló a mozgás. Állandó a gyorsulás, és így az erő is:
F = m·a
W = F·s
s = 1/2·a·t²
1 másodperc alatt a megtett út:
s = a/2 ·1s²
W = m·a·a/2 · 1s²
A kétféleképpen kiszámított munka persze egyenlő:
m·184 m²/s² = m·a·a/2 · 1s²
184 m²/s² = a²/2 s²
a² = 368 (m/s²)²
a = 19,2 m/s²
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. okt. 25. 17:52