Mekkora a gyorsulása annak a versenyautónak, aminek 4 kg-jára 1 lóerő jut?

Valaki segítene ezt levezetni? Nekem nem igazán megy...

2012. okt. 22. 17:58
 1/2 bongolo ***** válasza:

1 LE = 735 W = 735 J/s = 735 N·m/s

Ha m a tömege, akkor a teljes teljesítmény:

P = m/4kg · 735 Nm/s

Ha mondjuk 1 másodpercig megy a motor, akkor a végzett munka:

W = P·t = m·184 m²/s²

Egyenletesen gyorsuló a mozgás. Állandó a gyorsulás, és így az erő is:

F = m·a

W = F·s

s = 1/2·a·t²

1 másodperc alatt a megtett út:

s = a/2 ·1s²

W = m·a·a/2 · 1s²

A kétféleképpen kiszámított munka persze egyenlő:

m·184 m²/s² = m·a·a/2 · 1s²

184 m²/s² = a²/2 s²

a² = 368 (m/s²)²

a = 19,2 m/s²

2012. okt. 23. 00:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. okt. 25. 17:52