3/4 - 3/3 : 0,1=
/= törtvonal
Nekem igy jött ki, de nem értem mi lett ide mert annyi szent, hogy nem helyes.
3/4 - 3/3 : 0,1= 3/4 - 3/4 * 10/1 = (vagyis itt azert 10, mert az elso szamot meg kell szorozni a masodik inverzevel) = 3/4 - 30/4 = ???
a 3-at es 30-at bovitettem egyel, mert a szabaly szerintigy kell.
2012. okt. 22. 15:13
1/1 vurugya béla válasza:
3/3 helyett 3/4-et írtál az első lépésben!
Ez véletlen, vagy szándékos? Mert ott a hiba. Ha ezt bővítésnek szántad, akkor ez a hibád.
És 3/3 =1, ezzel számolj!
Helyesen: 3/4 - 3/3 : 0,1= 3/4 - 3/3 * 10/1 = 3/4 - 1*10 = 3/4 - 10 = 3/4 - 40/4 =-39/4
Gyanakszom, hogy a feladatból kihagytál esetleg egy zárójelet - de ugye, nem?