Mekkora utat tesz meg egy 4, 0 m /s2 gyorsulású autó álló helyzetből indulva 2,5 sec alatt?

2012. okt. 20. 22:00
 1/3 anonim válasza:

s=a/2*t^2

s=2*6,25

s=12,5m

2012. okt. 20. 22:06
 2/3 A kérdező kommentje:
ha először kiszámolom,az a =v/t képlettel a v-t,akkor a v re kijön h. 10m/s.Aztán s =v.t akkor nekem 25 m jön ki.,,,te miért ezzel a képlettel számoltál???
2012. okt. 20. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A sebesség csak a 2,5 másodperc végén 10 m/s, de az autó álló helyzetből indul! Az általad használt képlet akkor lenne jó, ha állandó sebességgel menne az autó.

Az első válaszoló jól leírta.

2012. okt. 20. 22:24