Matematika házi feladat? (12-es)


1.feladat: Valaki segítsen megoldani.Elkezdeni eltudom, de a hányadosa 2 és az nekem sehogy sem akar kijönni. Valaki segítsen. :)


Az (an) mértani sorozatban a5 = 96, a6 = 192. Mennyi az első tag és a hányados?



2.feladat: Számítsuk ki a 2 első tíz nemnegatív egész kitevőjű hatványának összegét.


Ezt h kellene felírni?



2012. okt. 19. 17:46
 1/2 BKRS ***** válasza:

1)

a6/a5 = 192/96 = 2

tehát a hanyados valóban 2.

Akkor az 1. tag a1= a5/2^4 =96/16 = 6


2)

2^0+2^1+...+2^9 = (2^10-1)/(2-1) = (1024-1)/1 = 1023

2012. okt. 19. 17:54
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm^^

Nekem azért nem jött ki, mert mindkét oldalt elosztottam, mert a másik oldalon 5/4 és azért nem jött ki.

És köszi a második feladatot is :)

2012. okt. 19. 18:01