1.feladat: Valaki segítsen megoldani.Elkezdeni eltudom, de a hányadosa 2 és az nekem sehogy sem akar kijönni. Valaki segítsen. :)
Az (an) mértani sorozatban a5 = 96, a6 = 192. Mennyi az első tag és a hányados?
2.feladat: Számítsuk ki a 2 első tíz nemnegatív egész kitevőjű hatványának összegét.
Ezt h kellene felírni?
2012. okt. 19. 17:46
1/2 BKRS válasza:
1)
a6/a5 = 192/96 = 2
tehát a hanyados valóban 2.
Akkor az 1. tag a1= a5/2^4 =96/16 = 6
2)
2^0+2^1+...+2^9 = (2^10-1)/(2-1) = (1024-1)/1 = 1023
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm^^
Nekem azért nem jött ki, mert mindkét oldalt elosztottam, mert a másik oldalon 5/4 és azért nem jött ki.
És köszi a második feladatot is :)
2012. okt. 19. 18:01