Egy három szög kerülete 27,6 cm. Mekkorák az oldalai, ha a b négyharmad része az a oldalnak, a c oldal ötnegyed része a b oldalnak?

arányosság

2012. okt. 17. 19:11
 1/6 anonim válasza:
wáá ugyan ezt raktam ki 1 perce. de én sem tudom. neked meg van a c feladat??
2012. okt. 17. 19:17
 2/6 A kérdező kommentje:

nekem már az összes csak a d nincs kész :) a c már kész van

c(:

2012. okt. 17. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

a + 4/3a + 5/4 * 4/3a = 27,6

a + 4/3a + 5/3a = 27,6

a + 3a = 27,6

4a = 27,6

a = 6,9

b = 4/3 * 6,9 = 9,2

c = 5/4 * 9,2 = 11,5


ellenőrzés

6,9 + 9,2 + 11,5 = 27,6

27,6 = 27,6

2012. okt. 17. 19:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ez hanyadikos feladat?
2012. okt. 17. 19:25
 5/6 anonim válasza:
8.as
2012. okt. 17. 19:27
 6/6 A kérdező kommentje:
a mai matekórán pfff nem nagyon értem mert nagyon sok minden történt :)
2012. okt. 17. 19:31