Hogyan kell megoldani ezt a matek feladatot?

Három testvér életkorának összege 35 év. Amikor a középső született, a legidősebb 3 éves volt, egy évvel ezelőtt a legidősebb kétszer annyi idős volt, mint a legfiatalabb. Hány évesek most a testvérek?
2012. okt. 17. 16:48
 1/1 bongolo ***** válasza:
0%

A három életkor most: x, y, z (legidősebb, középső, legfiatalabb sorendben)


Olvasom sorban és írom matekul:

- Három testvér életkorának összege 35 év.


x+y+z = 35


- Amikor a középső született, a legidősebb 3 éves volt

(vagyis 3 évvel idősebb a legidősebb a középsőnél)


x = y+3


- egy évvel ezelőtt

vagyis ekkor az életkorok: x−1, y−1, z−1

- a legidősebb kétszer annyi idős volt, mint a legfiatalabb


x−1 = 2·(z−1)


Kész. Ezeket az egyenleteket lehetett felírni:


x+y+z = 35

x = y+3

x−1 = 2·(z−1)


Ez 3 egyenlet, van 3 ismeretlen, ezt meg lehet oldani. Gondolom most már menni fog...

2012. okt. 17. 17:15