Hogy kell megcsinálni ezt a matek szöveges feladatot? (2-odfokú)

Bontsuk fel a 240-et 2 olyan tényezőre,amelyek összege 31.
2012. okt. 4. 17:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Fejbe kitudom számolni,de az egyenletre nem tudok rájönni
2012. okt. 4. 17:16
 2/3 anonim ***** válasza:

a+b = 31

b = 31-a


a*b = 240

a*(31-a) = 240


Beszorzod, egy oldalra rendezed, megoldóképletbe beírod és voilá!

2012. okt. 4. 17:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi ! :D
2012. okt. 4. 17:21