A futópályán 400 méter egy kör. Két futó közül az egyik 3,4m/s, a másik 3m/s sebességel fut. A pálya azonos pontjáról egyszerre indulnak.
a)Mennyi idő múlva találkoznak, ha ellentétes irányban indulnak el?
b)Mennyi idő múlva körözi le a gyorsabb futó a társát, ha azonos irányban indulnak el?
Előre is köszönöm!!
2012. okt. 14. 14:22
1/1 anonim válasza:
Szia!
a)
s=400m
v1=3.4 m/s
v2=3 m/s
v=v1+v2=6.4 m/s
t = s/v = 400/6.4 = 62.5s
b)
Látható a sebességekből, hogy a gyorsabb másodpercenként 0.4m-rel gyorsabb a másiknál, tehát 400/0.4 = 1000 másodperc múlva körözi le.