Hogyan kell megcsinálni ezt a matek feladatot?


A futópályán 400 méter egy kör. Két futó közül az egyik 3,4m/s, a másik 3m/s sebességel fut. A pálya azonos pontjáról egyszerre indulnak.

a)Mennyi idő múlva találkoznak, ha ellentétes irányban indulnak el?

b)Mennyi idő múlva körözi le a gyorsabb futó a társát, ha azonos irányban indulnak el?


Előre is köszönöm!!


2012. okt. 14. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

a)

s=400m

v1=3.4 m/s

v2=3 m/s

v=v1+v2=6.4 m/s


t = s/v = 400/6.4 = 62.5s


b)

Látható a sebességekből, hogy a gyorsabb másodpercenként 0.4m-rel gyorsabb a másiknál, tehát 400/0.4 = 1000 másodperc múlva körözi le.

2012. okt. 14. 14:45