Egy gépkocsi tömege 1100 kg, a motor 30 s alatt 54km/h-ra gyorsítja a kocsit. Mekkora húzóerőt fejt ki a motor, ha a súrlódási együttható 0.05?2012. okt. 16. 21:49
1/2 anonim válasza:
v= 54 km/h = 15 m/s
t = 30 s
a= v/t =0.5 m/s^2
F = m*a = 1100*0.5= 550N
Fh = F + mű*m*g = 550 + 0.05*1100*9.81 = ...
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. okt. 16. 22:59