1. Hány tömegszázalékos lesz az oldatunk?
2. Az oldat tömege + számítás
3. Hány tömegszázalékos lesz az oldat, ha felére (fele tömegűre) bepároljuk?
2012. okt. 15. 15:36
1/5 anonim válasza:
m.oa/m.o+100
ebbe behelyettesítesz, az:
m.oa= 15g só
M.oldat= 135g+15g=150 g
15/150+100
a többihez hülye vagyok sajnos, de elméletileg ebből tovább tudsz lépni!
2/5 bongolo válasza:
Nem + 100, hanem szorozva 100-zal.
Az oldat tömege 15+135 = 150 gramm
Oldott anyag tömege 15g
Tömegszázalék: 15/150 · 100% = 10%
Bepárláskor a víz párolog el, vagyis a 150 gramm oldatól elpárolog 75g víz. Ez marad:
Oldott anyag: 15g (megmarad mind)
Oldószer: 135-75 = 60g
Oldat: 15+60 = 75g (egyszerűbben számolva: 150/2)
Tömeg%: 15/75 · 100% = 5%
3/5 anonim válasza:
bocsánat, igazad van, az tényleg szorzás, csak összekevertem a billentyűket!
4/5 anonim válasza:
Bárminek, megmondom. a képletét, tömegét, meg hogy miért mi van, de ehez a szorzáshoz sosem értettem :D
5/5 anonim válasza:
annyi lenne a kérdésem bongolohoz hogy az utolso számításnál 15/75 az nem 0,2 és azt kellene megszorozni 100-al? és akk nem 20%?