Matek szöveges feladat, ezt hogyan kell?


Nem tudom ezeket a feladatokat es ezekből írunk, levezetnéd hogy hogyan kell a lehető legkönyebben?


1.andrás most annyi idős, mint Béla volt akkor, amikor Béla 2x annyi idős volt, mint András.

Hány évesek most?


2. A vasúti kocsiknak, 4 illetve 6 kerekük van.Egy tíz kocsiból álló szerelvénynek 54 kereke van.

Hány 4, és hány 6 ketekü kocsi van a szerelvényben?


3.egy víztartályt az egyik csap kétszer annyi idő alatt tölti fel, mint a másik.együtt 18 óra alatt töltik fel!

Hány óra alatt töltik fel külön a tartàlyt?


2012. okt. 14. 20:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyenletrendszerrel kellene
2012. okt. 14. 20:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézem a többit is de kezdem a legegyszerűbbel:

2)

I. 10db kocsi = x(db) + y(db)

II. 54db kerék = 4x + 6y


I.-ből kifejezzük az x-et: x+y=10 => x=10-y

II. x-re helyettesítve: 4x+6y=54 x=(54-6y)/4


II. x helyére behelyettesítjük az I. x-ét:

10-y=(54-6y)/4

y=7

x=10-7=3

2012. okt. 14. 20:24