Megoldaná ezt valaki? (szöveges feladat)


Mekkorák a derékszögű háromszög oldalai, ha az átfogóhoz tartozó magasság az átfogót egy 5 cm-es és egy 12 cm-es darabra osztja?


(előre is nagy köszönet)


2012. aug. 17. 16:35
 1/8 Réti bubuzér ***** válasza:
0%
Oldja meg neked a sósav... egyébként gyök60
2012. aug. 17. 16:51
 2/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Janem, az csak a magasság :D
2012. aug. 17. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Befogótétel:

a=négyzetgyök( 5*17)

b=négyzetgyök(12*17)

2012. aug. 17. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy az átfogó 12 cm +5 cm= 17 cm

A magasságtétel: az átfogó két részének, azaz 5*12 (szorzata)= magasság^2

5*12=m^2=>magasság =gyök alatt 60, tehát 7,8 cm

Innen Pitagorasz tétellel kiszámítható a másik két befogó.

Jelöljük b1-gyel az egyik, b2-vel a másik befogót.

Akkor b1^2=magassag^2+az átfogó egyik része a négyzeten.

Innen b1=gyök alatt (60+5*5)

b1=gyök alatt 85=9,2 cm

A másik befogó, b2^2=magasság^2+a másik befogó(12) a négyzeten

b2=gyök alatt (60+12*12)

b2=gyök alatt 204=14,3 cm

Tehát a háromszög oldalai, 17 cm(átfogó), valamint 9,2 cm és 14,3 cm a két befogó.

2012. aug. 17. 17:02
 5/8 anonim válasza:

c=17 (12+5)

a2=5*5 + m2 (magasság a négyzeten)

b2=12*12 + m2


c2=a2+b2

289 = (25+m2) + (144+m2)

egyismeretlenes egyenlet


Ezt kell kiszámolni, de ez nem ma volt.

2012. aug. 17. 17:05
 6/8 anonim válasza:
Ha az m megvan, a befogók is meglesznek.
2012. aug. 17. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:
A #3-as válaszolónál a pont! :-)
2012. aug. 17. 18:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszöntem a segítséget. :D
2012. aug. 18. 01:23